تبلیغات
گوشه‌نشین - مطالب اسفند 1393
دوشنبه 25 اسفند 1393

روزی روزگاری نسیم بیداری...

   نوشته شده توسط: سید محمد هادی طباطبایی    نوع مطلب :یك پیشنهاد ،

ویژه نامه نوروزی (شماره 56 و 57) ماهنامه سیاسی فرهنگی "نسیم بیداری" منتشر شد.

پرونده ویژه این شماره 244 صفحه ای، "روزی روزگاری" نام دارد که به بررسی و یادآوری همه خاطرات و نوستالژی های ایرانیان طی شش دهه اخیر (از سال 1320 تا 1380) پرداخته است.

 

در بخشی ار مقدمه این پرونده آمده است: "نوستالژی یک ملت، خاطراتی اند که در یاد و خاطرشان باقی مانده است. همیشه شیرین نبوده که تلخی هم با خود داشته. همیشه فاتح نبوده اند که گاهی در برابر سختی های زمانه، خم شده اند و شکسته اند، ام در یادها مانده اند و تجربه آفریده اند... نوروز امسال را بهانه کردیم تا بازخوانی از نوستالژی شش نسل را به تفکیک داشته باشیم. فرض را بر آن گذاشتیم که از بیست ساله های امروز تا ایرانیان هشتاد ساله، کدام بخش از خاطرات را بیشتر در ذهن خود انباشته اند. لاجرم از دهه بیست تا دهه هفتاد شمسی را مورد بازخوانی قرار دادیم. شخصیت ها، اماکن، اشیاء، محصولات فرهنگی و هنری، مصنوعات و وسایل، بازی ها و آئین ها و... همه و همه می توانست آفریننده این نوستالژی ها باشد، صد افسوس که هم زمان قصر بود و هم مجال اندک. حتما آنچه پیش روی شماست، جزء کوچکی است از همه آنچه در یادها و خاطره ها ماندگار بوده است..."

عنوان یادداشت مدیرمسئول نیز در این شماره، مرتبط با نوروز است: "نوروز و سال نو، امیدها و بیم ها"

دو بخش همیشه ثابت مجله نیز، در این شماره همچنان حاضرند؛ پیشخوان، که به مرور اخبار و وقایع روز می پردازد و نامه ماه، که وقایع اسفند سال 61 و فروردین سال 62 را بررسی می کند.

 

ویژه نامه خواندنی "نسیم بیداری" را می توانید از روزنامه فروشی های معتبر سراسر کشور خریداری کنید.